Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/128223
Dense infinite Bh sequences
Cilleruelo, Javier (Universidad Autónoma de Madrid. Departamento de Matemáticas)
Tesoro, Rafael (Universidad Autónoma de Madrid. Departamento de Matemáticas)

Data: 2015
Resum: For h = 3 and h = 4 we prove the existence of infinite Bh sequences B with counting function B(x) = x√(h−1)2+1−(h−1)+o(1). This result extends a construction of I. Ruzsa for B2 sequences.
Drets: Tots els drets reservats
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; publishedVersion
Matèria: Sequences ; Sidon sequences ; Probabilistic method
Publicat a: Publicacions matemàtiques, Vol. 59 Núm. 1 (2015) , p. 55-73, ISSN 2014-4350

DOI: 10.5565/PUBLMAT_59115_04


19 p, 395.0 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2015-01-19, darrera modificació el 2016-06-04



   Favorit i Compartir