Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/138535
Monoid rings that are firs
Pitarch, Andreu (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 1990
Resum: It is well-known that the monoid ring of the free product of a free group and a free monoid over a skew field is a fir. We give a proof of this fact that is more direct than the proof in the literature.
Drets: Tots els drets reservats
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; publishedVersion
Publicat a: Publicacions matemàtiques, Vol. 34 Núm. 1 (1990) , p. 217-221, ISSN 2014-4350

DOI: 10.5565/PUBLMAT_34190_17


5 p, 133.7 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2015-09-30, darrera modificació el 2016-06-04



   Favorit i Compartir