Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/142876
On the automorphism groups of the Z₂Z₄-linear Hadamard codes and their classification
Krotov, Denis S. (Sobolev Institute of Mathematics)
Villanueva, M. (Mercè) (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament d'Enginyeria de la Informació i de les Comunicacions)

Publicació: Springer 2015
Descripció: 7 p.
Col·lecció: CIM Series in Mathematical Sciences
Resum: It is known that there are exactly ⌊(t−1)/2⌋ and ⌊t/2⌋ nonequivalent Z₂Z₄-linear Hadamard codes of length 2ᵗ , with α = 0 and α≠0, respectively, for all t ≥ 3. In this paper, it is shown that each Z₂Z₄-linear Hadamard code with α = 0 is equivalent to a Z₂Z₄-linear Hadamard code with α ≠ 0, so there are only ⌊t/2⌋ nonequivalent Z₂Z₄-linear Hadamard codes of length 2ᵗ. Moreover, the orders of the permutation automorphism groups of the Z₂Z₄-linear Hadamard codes are given.
Nota: Publicació amb motiu del 4th International Castle Meeting (Pamela Castle, Portugal). Sep. 15-18 2014
Drets: Tots els drets reservats
Llengua: Anglès
Document: bookPart
Matèria: Z₂Z₄-linear codes ; Additive codes ; Hadamard codes ; Automorphism group
ISBN: 978-3-319-17295-8
Publicat a: Coding Theory and Applications, Vol. 3, 2015, p. 237-243

DOI: 10.1007/978-3-319-17296-5_25


Disponible a partir de: 2016-12-31
Post-print
36.5 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Enginyeries > Combinatorics, Coding and Security Group (CCSG)
Llibres i col·leccions > Capítols de llibres

 Registre creat el 2015-11-05, darrera modificació el 2016-06-10



   Favorit i Compartir