Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/145280
Scopus: 1 cites, Web of Science: 1 cites,
Brief survey on the topological entropy
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 2015
Resum: In this paper we give a brief view on the topological entropy. The results here presented are well known to the people working in the area, so this survey is mainly for non-experts in the field.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2013-40998-P
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2014/SGR-568
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/318999
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/316338
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Compact manifold ; Graph map ; Interval map ; Topological entropy
Publicat a: Discrete and Continuous Dynamical Systems. Series B, Vol. 20 Núm. 10 (2015) , p. 3363-3374, ISSN 1553-524X

DOI: 10.3934/dcdsb.2015.20.3363


Preprint
16 p, 777.3 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-01-12, darrera modificació el 2017-07-21



   Favorit i Compartir