Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/145282
Limit cycles bifurcating from planar polynomial quasi-homogeneous centers
Giné, Jaume
Grau, Maite
Llibre, Jaume

Data: 2015
Resum: In this paper we find an upper bound for the maximum number of limit cycles bifurcating from the periodic orbits of any planar polynomial quasi-homogeneous center, which can be obtained using first order averaging method. This result improves the upper bounds given in [7].
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: bifurcation of limit cycles ; quasi-homogeneous centers ; quasi-homogeneous polynomial differential equations
Publicat a: Journal of Differential Equations, Vol. 259 (2015) , p. 7135-7160

DOI: 10.1016/j.jde.2015.08.014


28 p, 438.5 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-01-12, darrera modificació el 2016-06-04



   Favorit i Compartir