Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/145293
Web of Science: 1 cites,
Divergence and Poincaré-Liapunov constants for analytic differential systems
Grau, Maite (Universitat de Lleida. Departament de Matematica)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 2015
Resum: We consider a planar autonomous real analytic differential system with a monodromic singular point p. We deal with the center problem for the singular point p. Our aim is to highlight some relations between the divergence of the system and the Poincar\'e-Liapunov constants of p when these are defined.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2011-22877
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2014/SGR-1204
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2013-40998-P
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2014/SGR-568
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/316338
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/318999
Nota: Agraïments: FEDER-UNAB10-4E-378.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Center problem ; Divergence ; Hamiltonian
Publicat a: Journal of Differential Equations, Vol. 258 (2015) , p. 4348-4367, ISSN 0022-0396

DOI: 10.1016/j.jde.2015.01.035


Preprint
20 p, 360.1 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-01-12, darrera modificació el 2017-07-21



   Favorit i Compartir