Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/145316
Web of Science: 3 cites,
On the integrability and the Zero-Hopf bifurcation of a Chen-Wang differential system
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Oliveira, Regilene D. S. (Universidade de Sâo Paulo. Departamento de Matemática)
Valls, Clàudia (Universidade de Lisboa. Departamento de Matemática)

Data: 2015
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2013-40998-P
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2014/SGR-568
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/316338
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/318999
Nota: Agraïments: FEDER-UNAB-10-4E-378. The first two authors are also supported by CAPES Grant Number 88881.030454/2013-01 from the program CSF-PVE. The third author is supported by Portuguese National Funds through FCT - Fundação para a Ciência e a Tecnologia within the project PEst-OE/EEI/ LA0009/2013 (CAMGSD).
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Averaging theory ; Darboux integrability ; Zero-Hopf bifurcation
Publicat a: Nonlinear Dynamics. An International Journal of Nonlinear Dynamics and Chaos in Engineering Systems, Vol. 80 (2015) , p. 353-361, ISSN 1573-269X

DOI: 10.1007/s11071-014-1873-4


Preprint
11 p, 757.9 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-01-12, darrera modificació el 2017-07-23



   Favorit i Compartir