Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/145325
Limit cycles bifurcating from the periodic annulus of cubic homogeneous polynomial centers
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Lopes, Bruno D. (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
de Moraes, Jaime R. (IBILCE–UNESP(Brazil). Departamento de Matemática)

Data: 2015
Resum: We obtain an explicit polynomial whose simple positive real roots provide the limit cycles which bifurcate from the periodic orbits of any cubic homogeneous polynomial center when it is perturbed inside the class of all polynomial differential systems of degree n.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Averaging theory ; Homogeneous cubic centers ; Isochronous center ; Limit cycles ; Periodic orbit ; Polinomial vector field
Publicat a: Electronic Journal of Differential Equations, Vol. 2015 Núm. 271 (2015) , p. 1-8, ISSN 1072-6691



9 p, 622.6 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-01-12, darrera modificació el 2017-01-16



   Favorit i Compartir