Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/145342
Scopus: 0 cites, Web of Science: 0 cites,
Linearization of planar involutions in C^1
Cima, Anna (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Gasull, Armengol (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Mañosas, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Ortega, Rafael (Universidad de Granada. Departamento de Matemática Aplicada)

Data: 2015
Resum: The celebrated Kerékjártó Theorem asserts that planar continuous periodic maps can be continuously linearized. We prove that C^1-planar involutions can be C^1-linearized.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Involution ; Kerekjarto Theorem ; Linearization ; Periodic maps
Publicat a: Annali di Matematica Pura ed Applicata, Vol. 194 (2015) , p. 1349-1357, ISSN 1618-1891

DOI: 10.1007/s10231-014-0423-5


9 p, 269.0 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-01-12, darrera modificació el 2017-01-16



   Favorit i Compartir