Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/145344
C^1 Self-maps on closed manifolds with all their periodic points hyperbolic
Llibre, Jaume
Sirvent, Víctor F.

Data: 2015
Resum: We present several results providing sufficient conditions for the existence of quasi–unipotent maps on different closed manifolds having infinitely many periodic points all of them hyperbolic.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: almost quasi–unipotent maps ; differentiable maps ; Hyperbolic periodic points ; Lefschetz numbers ; Lefschetz zeta function ; quasi–unipotent maps
Publicat a: Houston Journal of Mathematics, Vol. 41 Núm. 4 (2015) , p. 1119-1127



8 p, 1.9 MB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-01-12, darrera modificació el 2016-06-04



   Favorit i Compartir