Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/145352
Scopus: 2 cites, Web of Science: 2 cites,
The generalized Liénard polynomial differential systems x'=y,y'= -g(x) - f (x)y with deg g = deg f 1 are not Liouvillian integrable
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Valls, Clàudia (Instituto Superior Técnico. Departamento de Matemática)

Data: 2015
Resum: We prove the nonexistence of Liouvillian first integrals for the generalized Li\'enard polynomial differential systems of the form x' = y, y'=-g(x)-f(x)y, where g(x) and f(x) are arbitrary polynomials such that g = f 1.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2014/SGR-410
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/316338
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/318999
Nota: Agraïments: The second author was supported by Portuguese National Funds through FCT – Fundação para a Ciência e a Tecnologia within the project PTDC/MAT/117106/2010 and by CAMGSD (PEst-OE/EEI/LA0009/2013)
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Darboux polynomial ; Exponential factor ; Liénard polynomial differential system ; Liouvillian first integrals
Publicat a: Bulletin des Sciences Mathematiques, Vol. 139 (2015) , p. 214-227, ISSN 0007-4497

DOI: 10.1016/j.bulsci.2014.08.010


10 p, 720.5 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-01-12, darrera modificació el 2017-07-26



   Favorit i Compartir