Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/145357
Web of Science: 0 cites,
A non-autonomous kind of Duffing equation
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Rodrigues, Ana (KTH (Sweden). Matematiska Institutionen)

Data: 2015
Resum: We study the periodic solutions of the following kind of non-autonomous Duffing differential equation y + ay − εy 3 = εh(t, y, y), with a > 0, ε a small parameter and h a C 2 function in its variables.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Duffing differential equation ; Periodic solution ; Averaging theory
Publicat a: Applied Mathematics and Computation, Vol. 251 (2015) , p. 669-674, ISSN 0096-3003

DOI: 10.1016/j.amc.2014.11.007


7 p, 734.8 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-01-12, darrera modificació el 2017-01-18



   Favorit i Compartir