Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/145360
Liouvillian first integrals for generalized Riccati polynomial differential systems
Llibre, Jaume
Valls, Clàudia

Data: 2015
Resum: We study the existence and non-existence of Liouvillian first integrals for the generalized Riccati polynomial differential systems of the form x'=y, y'= a(x)y^2 b(x)y c(x), where a(x), b(x) and c(x) are polynomials.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: algebraic invariant curves ; Liouvillian first integrals ; Riccati polynomial differential equations
Publicat a: Advanced Nonlinear Studies, Vol. 15 (2015) , p. 951-961



9 p, 736.5 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-01-12, darrera modificació el 2016-06-04



   Favorit i Compartir