Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/145363
Scopus: 0 cites, Web of Science: 0 cites,
No periodic orbits for the type A Bianchi's systems
Buzzi, Claudio Aguinaldo
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 2015
Resum: We prove that all the type A Bianchi’s systems do not have periodic solutions.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2014/SGR-410
Nota: Agraïments: The first author is supported by FAPESP-BRAZIL grant 2007/06896-5, CAPES-PROCAD-BRAZIL grant 035/2007 and CNPQ-BRAZIL grant 472787/2009-8. Both authors are also supported by the joint project CAPES-MECD grant PHB-2009-0025-PC.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Bianchi cosmological models ; Periodic orbit
Publicat a: Journal of Nonlinear Mathematical Physics, Vol. 22 Núm. 2 (2015) , p. 170-179, ISSN 1776-0852

DOI: 10.1080/14029251.2015.1023561


Preprint
11 p, 324.2 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-01-12, darrera modificació el 2017-07-26



   Favorit i Compartir