Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/145367
Scopus: 5 cites, Web of Science: 4 cites,
Limit cycles for m-piecewise discontinuous polynomial Liénard differential equations
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Teixeira, Marco Antonio (Universidade Estadual de Campinas(Brazil). Departamento de Matemática)

Data: 2015
Resum: We provide lower bounds for the maximum number of limit cycles for the m–piecewise discontinuous polynomial differential equations x = y + sgn(gm (x, y))F (x), y = −x, where the zero set of the function sgn(gm (x, y)) with m = 2, 4, 6, . . . is the product of m/2 straight lines passing through the origin of coordinates dividing the plane in sectors of angle 2π/m, and sgn(z) denotes the sign function.
Nota: Número d'acord de subvenció MICINN/MTM2008–03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-0410
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Averaging theory ; Liénard equation ; Limit cycles ; Piecewise differential equation
Publicat a: ZAMP. Journal of Applied Mathematics and Physics, Vol. 66 Núm. 1 (2015) , p. 51-66, ISSN 1420-9039

DOI: 10.1007/s00033-013-0393-2


18 p, 797.8 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-01-12, darrera modificació el 2017-01-18



   Favorit i Compartir