Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/145372
Scopus: 0 cites, Web of Science: 0 cites,
On the Darboux integrability of the Painlevé II equations
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Valls, Clàudia (Universidade Técnica de Lisboa. Departamento de Matemática)

Data: 2015
Resum: In this paper we prove the non–existence of Darboux first integrals for the Painlev´ II equations x = y − z/2− x2 , y = α + 1/2 + 2xy, z = 1 for all values of α ∈ C \ {αn : n = 2, 4, . . . }. These αn are real and larger than −1/2.
Nota: Número d'acord de subvenció MEC/MTM2009-03437
Nota: Número d'acord de subvenció CIRIT/2009/SGR-410
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Darboux integrability ; Hamiltonian system ; Painleve transcendents
Publicat a: Journal of Nonlinear Mathematical Physics, Vol. 22 Núm. 1 (2015) , p. 60-75, ISSN 1776-0852

DOI: 10.1080/14029251.2015.996441


14 p, 770.9 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-01-12, darrera modificació el 2017-01-18



   Favorit i Compartir