Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/145373
First integrals of Darboux type for a family of 3-dimensional Lotka-Volterra systems
Llibre, Jaume
Valls, Clàudia

Data: 2015
Resum: We provide all the first integrals of Darboux type for the system studied by Leach and Miritzis (2006) on the classical model of competition between three species considered by May and Leonard (1975).
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Darboux ; integrability ; May-Leonard system
Publicat a: Bulletin des Sciences Mathematiques, Vol. 139 (2015) , p. 473-494, ISSN 0007-4497

DOI: 10.1016/j.bulsci.2014.10.004


17 p, 731.6 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-01-12, darrera modificació el 2016-06-04



   Favorit i Compartir