Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/150416
Web of Science: 2 cites,
The index of singularities of vector fields and finite jets
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Saghin, Radu (Centre de Recerca Matemàtica(Bellaterra))

Data: 2011
Resum: We describe when the index of a singularity of a smooth vector field is determined by a finite jet at the singularity. We also give some criteria to determine some terms from the formal series expansion of the vector field at the singularity which determine the index.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Topological index ; Vector fields ; Newton diagram
Publicat a: Journal of Differential Equations, Vol. 251 (2011) , p. 2822-2832, ISSN 0022-0396

DOI: 10.1016/j.jde.2011.04.015


13 p, 342.5 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-01-20



   Favorit i Compartir