Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/150422
Scopus: 8 cites, Web of Science: 6 cites,
On the planar integrable differential systems
Giné, Jaume (Universitat de Lleida. Departament de Matemàtica)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 2011
Resum: Under very general assumptions we prove that the planar differential systems having a first integral are essentially the linear differential systems u˙ = u, ˙v = v. Additionally such systems always have a Lie symmetry. We improve these results for polynomial differential systems defined in R2 or C2.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Planar integrability ; Darboux theory of integrability ; Polynomial differential systems ; Linear differential systems
Publicat a: ZAMP. Journal of Applied Mathematics and Physics, Vol. 62 Núm. 4 (2011) , p. 567-574, ISSN 1420-9039

DOI: 10.1007/s00033-011-0116-5


8 p, 335.6 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-01-23



   Favorit i Compartir