Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/150430
Scopus: 21 cites, Web of Science: 19 cites,
Bounding the number of zeros of certain Abelian integrals
Mañosas, Francesc (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Villadelprat, Jordi (Universitat de Barcelona. Departament de Matemàtica Aplicada i Anàlisi)

Data: 2011
Resum: In this paper we prove a criterion that provides an easy sufficient condition in order for any nontrivial linear combination of n Abelian integrals to have at most n + k − 1 zeros counted with multiplicities. This condition involves the functions in the integrand of the Abelian integrals and it can be checked, in many cases, in a purely algebraic way.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Abelian integral ; Chebyshev system ; Wronskian ; Hamiltonian perturbation ; Limit cycle
Publicat a: Journal of Differential Equations, Vol. 251 (2011) , p. 1656-1669, ISSN 0022-0396

DOI: 10.1016/j.jde.2011.05.026


13 p, 408.9 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-01-23



   Favorit i Compartir