Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/150468
Web of Science: 8 cites,
On the Hopf-zero bifurcation of the Michelson system
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Zhang, Xiang (Shanghai Jiaotong University. Department of Mathematics)

Data: 2011
Resum: Applying a new result for studying the periodic orbits of a differential system via the averaging theory, we provide the first analytic proof on the existence of a Hopf–zero bifurcation for the Michelson system x2 x˙ = y, y˙ = z, z˙ = c2 − y − , 2 at c = 0. Moreover our method estimates the shape of this periodic orbit in function of c > 0 sufficiently small.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Michelson system ; Periodic orbit ; Averaging method
Publicat a: Nonlinear Analysis: Real World Applications, Vol. 12 (2011) , p. 1650-1653, ISSN 1468-1218

DOI: 10.1016/j.nonrwa.2010.10.019


6 p, 562.3 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-01-12



   Favorit i Compartir