Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/150517
Web of Science: 0 cites,
Discussion on the limit cycles of the Lev Ginzburg equation by M. Bellamy and R.E. Mickens
Buzzi, Claudio Aguinaldo (Universidade Estadual Paulista "Julio de Mesquita Filho". Departamento de Matemática)
Donizete Euzébio, Rodrigo (Universidade Estadual Paulista "Julio de Mesquita Filho". Departamento de Matemática)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Mello, Luis Fernando (Universidade Federal de Itajubá. Instituto de Ciências Exactas)

Data: 2012
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Nota: Agraïments: The first author thanks CNPq, CAPES and FAPESP for the financial support. The second author is supported by FAPESP, grant 2010/18015– 6. The fourth author is partially supported by CNPq grant 304926/2009–4 and by FAPEMIG grant PPM–00204–11. All the authors except the second one are also supported by the joint project CAPES–MECD grant PHB–2009–0025– PC.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Lev Ginzburg differential equation ; Limit cycle
Publicat a: Journal of Sound and Vibration, Vol. 331 (2012) , p. 5168-5170, ISSN 0022-460X

DOI: 10.1016/j.jsv.2012.07.008


Preprint
6 p, 508.3 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-09-18



   Favorit i Compartir