Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/150520
Web of Science: 0 cites,
Complete Abelian integrals for polynomials whose generic fiber is biholomorphic to C^*
Rebollo-Perdomo, Salomón (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 2012
Resum: Let H be a polynomial of degree m + 1 on C2 such that its generic fiber is biholomorphic to C∗, and let ω be an arbitrary polynomial 1-form of degree n on C2. We give an upper bound depending only on m and n for the number of isolated zeros of the complete Abelian integral defined by H and ω.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Abelian integrals ; Weak Hilbert’s 16th problem
Publicat a: Journal of Mathematical Analysis and Applications, Vol. 394 (2012) , p. 562-570, ISSN 0022-247X

Adreça alternativa: http://www.sciencedirect.com/science/journal/0022247X
http://ddd.uab.cat/pub/artpub/2012/gsduab_3233/Reb
DOI: 10.1016/j.jmaa.2012.05.014

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-01-24



   Favorit i Compartir