Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/150544
Limit cycles for a class of fourth-order autonomous differential equations
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Makhlouf, Ammar (University of Annaba(Algeria). Department of Mathematics)

Data: 2012
Resum: We provide sufficient conditions for the existence of periodic solutions of the fourth-order differential equation . . . . x − (λ + µ). . . x + (1 + λµ)¨x − (λ + µ) ˙x + λµx = εF(x, x,˙ x, ¨. . . x), where λ, µ and ε are real parameters, ε is small and F is a nonlinear function.
Nota: Número d'acord de subvenció MEC/MTM2008–03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Periodic orbit ; Fourth–order differential equation ; Averaging theory
Publicat a: Electronic Journal of Differential Equations, Vol. 2012 Núm. 22 (2012) , p. 1-17, ISSN 1072-6691



19 p, 735.7 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-07-13



   Favorit i Compartir