Per citar aquest document:
Scopus: 4 cites, Web of Science: 3 cites,
Global linearization of periodic difference equations
Cima, Anna (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Gasull, Armengol (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 2012
Resum: We deal with m-periodic, n-th order difference equations and study whether they can be globally linearized. We give an affirmative answer when m = n + 1 and for most of the known examples appearing in the literature. Our main tool is a refinement of the Montgomery-Bochner Theorem.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Periodic maps ; Periodic difference equations ; Recurrences ; Linearization
Publicat a: Discrete and Continuous Dynamical Systems. Series A, Vol. 32 Núm. 5 (2012) , p. 1575-1595, ISSN 1553-524X

DOI: 10.3934/dcds.2012.32.1575

21 p, 480.3 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-04-27

   Favorit i Compartir