Per citar aquest document:
Web of Science: 0 cites,
On Coxeter recurrences
Cima, Anna (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Gasull, Armengol (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 2012
Resum: An interesting family of recurrences of order n ≥ 2 which are globally (n+3)-periodic was introduced by Coxeter in 1971. We prove a surprising property of this family: “all” the possible geometrical behaviors that linear real (n+ 3)-periodic recurrences can have are present inside the Coxeter recurrences.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Globally periodic difference equations ; Recurrences ; Coxeter difference equations ; Linearization
Publicat a: Journal of Difference Equations and Applications, Vol. 18 Núm. 9 (2012) , p. 1457-1465, ISSN 1023-6198

DOI: 10.1080/10236198.2011.564576

9 p, 293.8 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-04-27

   Favorit i Compartir