Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/150568
The set of periods for the Morse-Smale diffeomorphisms on T^2
Guirao, Juan Luis Garcia (Universidad Politécnica de Cartagena. Departamento de Matemática Aplicada y Estadística)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 2012
Resum: In the present paper, by using Lefschetz zeta function, we study the set of periods of the Morse-Smale diffeomorphisms defined on the two-dimensional torus for every homotopy class.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Morse-Smale diffeomorphism ; Lefschetz number ; Zeta function ; Set of periods
Publicat a: Dynamics of Continuous, Discrete & Impulsive Systems. Series A. Mathematical Analysis, Vol. 19 Núm. 4 (2012) , p. 471-484, ISSN 1918-2538



14 p, 327.8 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-02-03



   Favorit i Compartir