Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/150588
Darboux integrability of polynomial differential systems in R^3
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Valls, Clàudia (Universidade Técnica de Lisboa. Departamento de Matemática)

Data: 2013
Resum: In this article we study the Darboux integrability of the polynomial differential systems x˙ = y − x2, y˙ = z − x, z˙ = −d − ax − by − cz. This system comes from the study of a Hopf bifurcation in slow-fast systems with two slow variables and one fast variable. The tools used here for studying the Darboux integrability can be applied to arbitrary polynomial differential systems in R3.
Nota: Número d'acord de subvenció MICINN/MTM2008–03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Nota: Agraïments/Ajudes: The second author is supported by AGAUR grant PIV-DGR-2010 and by FCT through CAMGDS, Lisbon.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Darboux integrability ; Invariants ; Darboux polynomial
Publicat a: Bulletin of the Belgian Mathematical Society. Simon Stevin, Vol. 20 (2013) , p. 603-619, ISSN 1370-1444



16 p, 744.9 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-07-13



   Favorit i Compartir