Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/150615
Scopus: 5 cites, Web of Science: 4 cites,
Darboux integrability of the Lü system
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Mahdi, Adam (University of North Carolina at Charlotte. Mathematics Department)
Valls, Clàudia (Universidade Técnica de Lisboa. Departamento de Matemática)

Data: 2013
Resum: We characterize all the values of the parameters of the Lü system, for which it admits a Darboux first integral.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Darboux integrability ; Exponential factor ; Darboux polynomials ; Lü systems
Publicat a: Journal of Geometry and Physics, Vol. 63 (2013) , p. 118-128, ISSN 0393-0440

DOI: 10.1016/j.geomphys.2012.10.003


17 p, 371.0 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-02-17



   Favorit i Compartir