Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/150644
Scopus: 2 cites, Web of Science: 1 cites,
Generalized Weierstrass integrability of the Abel differential equations
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Valls, Clàudia (Universidade Técnica de Lisboa. Departamento de Matemática)

Data: 2013
Resum: We study the Abel differential equations that admits either a generalized Weierstrass first integral or a generalized Weierstrass inverse integrating factor.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Weierstrass first integrals ; Weierstrass inverse integrating factor ; Abel differential equations
Publicat a: Mediterranean Journal of Mathematics, Vol. 10 Núm. 4 (2013) , p. 1749-1760, ISSN 1660-5454

DOI: 10.1007/s00009-013-0266-0


11 p, 683.1 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-02-21



   Favorit i Compartir