Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/150646
Scopus: 2 cites, Web of Science: 3 cites,
A note of the periodic orbits of a kind of Duffing equations
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Rodrigues, Ana (Universidade do Porto(Portugal). Centro de Matemática)

Data: 2013
Resum: We study the periodic orbits of the modified Duffing differential equation ¨y + ay − εy3 = εh(y, y˙), with a > 0, ε a small parameter and h a C2 function in its variables.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Publicat a: Applied Mathematics and Computation, Vol. 219 (2013) , p. 8358-8365, ISSN 0096-3003

DOI: 10.1016/j.amc.2012.11.087


10 p, 368.8 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-02-21



   Favorit i Compartir