Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/150661
Web of Science: 0 cites,
On the set of periods for the Morse-Smale diffeomorphisms on the disc with n holes
Guirao, Juan Luis Garcia (Universidad Politécnica de Cartagena. Departamento de Matemática Aplicada y Estadística)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 2013
Resum: For every homological class we present a complete description of the minimal Lefschetz set of periods for the Morse–Smale diffeomorphisms without periodic points in the boundary defined on the disc with n holes Dn for n = 1, 2, 3, 4, 5 by using the Lefschetz zeta function. The technical applied for obtaining these results also works for n > 5.
Nota: Número d'acord de subvenció MCI/MTM2008–03679/MTM
Nota: Número d'acord de subvenció MCYT/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Nota: Agraïments: Fundación Séneca de la Región de Murcia, grant number 08667/PI/08 and JCCM (Junta de Comunidades de Castilla-La Mancha), grant number PEII09-0220-0222.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Periodic point ; Minimal Lefschetz set of periods ; Morse–Smale diffeomorphism ; Disc with n holes ; Lefschetz number
Publicat a: Journal of Difference Equations and Applications, Vol. 19 Núm. 7 (2013) , p. 1161-1173, ISSN 1023-6198

DOI: 10.1080/10236198.2012.722630


Preprint
11 p, 2.2 MB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-07-19



   Favorit i Compartir