Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/150663
Web of Science: 0 cites,
Reduction of periodic difference systems to linear or autonomous ones
Li, Weigu (Peking University. School of Mathematical Sciences)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Wu, Hao (Peking University. School of Mathematical Sciences)

Data: 2013
Resum: We extend Floquet theory for reducing nonlinear periodic difference systems to autonomous ones (actually linear) by using normal form theory.
Nota: Número d'acord de subvenció MCYT/MTM2005-06098-C02-01
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2005/SGR-550
Nota: Agraïments: The first author is partially supported by NSF grants no. 10531010 and NNSF of China (no. 10525104).
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Averaging method ; Normal forms ; Periodic difference systems
Publicat a: Bulletin des Sciences Mathematiques, Vol. 137 (2013) , p. 129-139, ISSN 0007-4497

DOI: 10.1016/j.bulsci.2011.01.001


Preprint
13 p, 727.8 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-07-19



   Favorit i Compartir