Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/150675
Web of Science: 2 cites,
New 1:1:1 periodic solutions in 3-dimensional galactic-type Hamiltonian systems
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Vidal, Claudio

Data: 2014
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/318999
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/316338
Nota: Agraïments: The second author is partially supported by Fondecyt project 1130644.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Averaging theory ; Galactic-type Hamiltonian ; Periodic orbit
Publicat a: Nonlinear Dynamics. An International Journal of Nonlinear Dynamics and Chaos in Engineering Systems, Vol. 78 (2014) , p. 969-980, ISSN 1573-269X

DOI: 10.1007/s11071-014-1490-2


Preprint
11 p, 333.9 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-07-20



   Favorit i Compartir