Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/150687
Scopus: 3 cites, Web of Science: 3 cites,
Centers for a class of generalized quintic polynomial differential systems
Giné, Jaume (Universitat de Lleida. Departament de Matemàtica)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Valls, Clàudia (Universidade Técnica de Lisboa. Departamento de Matemática)

Data: 2014
Resum: We classify the centers of the polynomial differential systems in R2 of degree d ≥ 5 odd that in complex notation writes as z˙ = iz + (zz¯)d−5/2 (Az5 + Bz4z¯ + Cz3z¯2 + Dz2z¯3 + Ezz¯4 + Fz¯5), where A, B, C, D, E, F ∈ C and either A = Re(D) = 0, or A = Im(D) = 0, or Re(A) = D = 0, or Im(A) = D = 0.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Nilpotent center ; Degenerate center ; Lyapunov constants ; Bautin method
Publicat a: Applied Mathematics and Computation, Vol. 242 (2014) , p. 187-195, ISSN 0096-3003

DOI: 10.1016/j.amc.2014.05.047


21 p, 834.7 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-03-01



   Favorit i Compartir