Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/150711
Web of Science: 0 cites,
Darboux integrability of 2-dimensional Halmiltonian systems with homogeneous potentials of degree 3
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Valls, Clàudia (Universidade Técnica de Lisboa. Departamento de Matemática)

Data: 2014
Resum: We provide a characterization of all Hamiltonian systems of the form H = (p21 + p22)/2 + V (q1, q2) where V is a homogenous polynomial of degree 3 which are completely integrable with Darboux first integrals.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Weight-homogenous differential systems ; Hamiltonian systems ; Polynomial integrability ; Rational integrability ; Darboux polynomials ; Exponential factors ; Darboux first integrals
Publicat a: Journal of Mathematical Physics, Vol. 55 (2014) , p. 33507, ISSN 0022-2488

DOI: 10.1063/1.4868701


14 p, 706.0 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-03-24



   Favorit i Compartir