Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/150731
Web of Science: 5 cites,
Hamiltonian nilpotent center of linear plus cubic homogenous polynomial vector fields
Colak, Ilker (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Valls, Clàudia (Universidade Técnica de Lisboa. Departamento de Matemática)

Data: 2014
Resum: We provide normal forms and the global phase portraits in the Poincaré disk for all Hamiltonian nilpotent centers of linear plus cubic homogeneous planar polynomial vector fields.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/318999
Nota: Número d'acord de subvenció EC/FP7/2012/316338
Nota: Agraïments: The first author has been supported by AGAUR FI-DGR 2010. The third author has been supported by AGAUR PIV-DGR-2010, and by the Portuguese National Funds through FCT-Fundaçâo para a Ciência e a Tecnologia within the project PTDC/MAT/117106/2010 and by CAMGSD.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Cubic systems ; Hamiltonian system ; Nilpotent center ; Phase portrait
Publicat a: Advances in Mathematics, Vol. 259 (2014) , p. 655-687, ISSN 0001-8708

DOI: 10.1016/j.aim.2014.04.002


Preprint
29 p, 449.2 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-07-19



   Favorit i Compartir