Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/150745
Algebraic invariant curves and first integrals for Riccati polynomial differential systems
Llibre, Jaume (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Valls, Clàudia (Universidade Técnica de Lisboa. Departamento de Matemática)

Data: 2014
Resum: We characterize the algebraic invariant curves for the Riccati polynomial differential systems of the form x′ = 1, y′ = a(x)y2 +b(x)y +c(x), where a(x), b(x) and c(x) are arbitrary polynomials. We also characterize their algebraic first integrals.
Nota: Número d'acord de subvenció MINECO/MTM2008-03437
Nota: Número d'acord de subvenció AGAUR/2009/SGR-410
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Algebraic first integrals ; Algebraic invariant curves ; Riccati polynomial differential equations
Publicat a: Proceedings of the American Mathematical Society, Vol. 142 Núm. 10 (2014) , p. 3533-3543, ISSN 1088-6826

DOI: 10.1090/S0002-9939-2014-12085-5


Preprint
10 p, 766.6 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2017-07-18



   Favorit i Compartir