Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/150748
Sierpinski curve Julia sets for quadratic rational maps
Devaney, Robert L. (Boston University. Department of Mathematics)
Fagella, Núria (Universitat de Barcelona. Departament de Matemàtica Aplicada i Anàlisi)
Garijo, Antoni (Universitat Rovira i Virgili. Departament d'Enginyeria Informàtica i matemàtiques)
Jarque, Xavier (Universitat de Barcelona. Departament de Matemàtica Aplicada i Anàlisi)

Data: 2014
Resum: We investigate under which dynamical conditions the Julia set of a quadratic rational map is a Sierpi ́nski curve.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; preprint
Matèria: Julia sets
Publicat a: Annales Academiae Scientiarum Fennicae. Series A I. Mathematica, Vol. 39 (2014) , p. 3-22

DOI: 10.5186/aasfm.2014.3903


19 p, 1.5 MB

El registre apareix a les col·leccions:
Documents de recerca > Documents dels grups de recerca de la UAB > Centres i grups de recerca (producció científica) > Ciències > GSD (Grup de sistemes dinàmics)
Articles > Articles de recerca
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2016-05-06, darrera modificació el 2016-06-10



   Favorit i Compartir