Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/160579
Integral restriction for bilinear operators
Zhao, Weiren (Zhejiang University. Department of Mathematics)
Wang, Meng (Zhejiang University. Department of Mathematics)
Zhao, Guoping (Xiamen University of Technology. School of Applied Mathematics)

Data: 2016
Resum: We consider the integral domain restriction operator TΩ for certain bilinear operator T. We obtain that if (s, p1, p2) satisfies 1 p1+ 1 p2 ≥ 2 min{1,s} and kTkLp1 ×Lp2→Ls < ∞, then kTΩkLp1 ×Lp2→Ls < ∞. For some special domain Ω, this property holds for triplets (s, p1, p2) satisfying 1 p1 + 1 p2 > 1 min{1,s}.
Drets: Tots els drets reservats
Llengua: Anglès
Document: article ; recerca ; publishedVersion
Matèria: Integral restriction ; Multilinear operator
Publicat a: Publicacions matemàtiques, Vol. 60 Núm. 2 (2016) , p. 485-500 (Articles) , ISSN 2014-4350

Adreça original: http://www.raco.cat/index.php/PublicacionsMatematiques/article/view/10.5565-PUBLMAT_60216_06
DOI: 10.5565/10.5565-PUBLMAT_60216_06


16 p, 372.2 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2016-07-14, darrera modificació el 2016-10-26



   Favorit i Compartir