Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/18803
Cancel·lacio i automillora
Nicolau, Artur (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 2008
Resum: Aquest article presenta dos problemes d'anàlisi clàssica: el creixement dels quocients incrementals de les funcions de Weierstrass i la regularitat de les mesures de Besicovitch. Aquests problemes s'estudien utilitzant tècniques de martingales diàdiques i s'obtenen diverses versions de la llei del logaritme iterat.
Drets: Aquest document està subjecte a una llicència d'ús Creative Commons. Es permet la reproducció total o parcial i la comunicació pública de l'obra, sempre que no sigui amb finalitats comercials, i sempre que es reconegui l'autoria de l'obra original. No es permet la creació d'obres derivades. Creative Commons
Llengua: Català
Document: article ; publishedVersion
Matèria: matemàtica ; martingales diàdiques ; llei del logaritme iterat
Publicat a: Butlletí de la Societat Catalana de Matemàtiques, Vol. 23, Núm. 2 (2008) , p. 221-232, ISSN 0214-316X

Adreça alternativa: http://revistes.iec.cat/index.php/BSCM/article/view/9841
Adreça alternativa: http://www.raco.cat/index.php/ButlletiSCM/article/view/221265


12 p, 371.2 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2007-06-29, darrera modificació el 2016-06-12



   Favorit i Compartir