Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/18804
Les equacions de Navier-Stokes. Un repte al determinisme Newtonià
Mora Giné, Xavier (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 2008
Resum: S'examina la qüestió de l'existència i unicitat de solució de les equacions de Navier-Stokes no estacionàries. Es posa especial èmfasi en les implicacions filosòfiques i la perspectiva històrica. L'exposició pretén acostar-se al nucli del problema tot mantenint un llenguatge al menys tècnic possible.
Drets: Aquest document està subjecte a una llicència d'ús Creative Commons. Es permet la reproducció total o parcial i la comunicació pública de l'obra, sempre que no sigui amb finalitats comercials, i sempre que es reconegui l'autoria de l'obra original. No es permet la creació d'obres derivades. Creative Commons
Llengua: Català
Document: article ; publishedVersion
Matèria: matemática ; Navier-Stokes, Equacions ; existència global ; unicitat ; regularitat
Publicat a: Butlletí de la Societat Catalana de Matemàtiques, Vol. 23, Núm. 1 (2008) , p. 53-120, ISSN 0214-316X

Adreça alternativa: http://revistes.iec.cat/index.php/BSCM/article/view/9836
Adreça alternativa: http://www.raco.cat/index.php/ButlletiSCM/article/view/221260
DOI: 10.2436/20.2002.01.12


68 p, 984.5 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats

 Registre creat el 2007-06-29, darrera modificació el 2016-06-12



   Favorit i Compartir