Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/1931
Extensions quadratiques 2-birationnelles de corps totalement réels
Jaulent, Jean-François
Sauzet, Odile

Data: 2000
Resum: We characterize 2-birational CM-extensions of totally real number fields in terms of tame ramification. This result completes in this case a previous work on pro-l-extensions over 2-rational number fields.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Francès.
Document: Article ; recerca ; article ; publishedVersion
Publicat a: Publicacions matematiques, V. 44 N. 1 (2000) , p. 343-353, ISSN 0214-1493

DOI: 10.5565/PUBLMAT_44100_16


11 p, 138.8 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2006-03-13, darrera modificació el 2016-06-12



   Favorit i Compartir