Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/1987
Density estimates on a parabolic spde
Márquez-Carreras, D.
Mellouk, M.

Data: 2002
Resum: We consider a general class of parabolic spde's [formula] with (t, x) [member of] [0, T]×[0, 1] and [epsilon]Wt,x, [epsilon] > 0, a perturbed Gaussian space-time white noise. For (t, x) [member of] (0, T]×(0, 1) we prove the called Davies and Varadhan-Léandre estimates of the density p[epsilon]t,x of the solution u[epsilon]t,x.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès.
Document: Article ; recerca ; article ; publishedVersion
Publicat a: Publicacions matematiques, V. 46 N. 1 (2002) , p. 77-96, ISSN 0214-1493

DOI: 10.5565/PUBLMAT_46102_05


20 p, 193.5 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2006-03-13, darrera modificació el 2016-06-12



   Favorit i Compartir