Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/2038
Differentiation bases for Sobolev functions on metric spaces
Harjulehto, Petteri
Kinnunen, Juha

Data: 2004
Resum: We study Lebesgue points for Sobolev functions over other collections of sets than balls. Our main result gives several conditions for a differentiation basis, which characterize the existence of Lebesgue points outside a set of capacity zero.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès.
Document: Article ; recerca ; article ; publishedVersion
Matèria: Lebesgue points ; Capacity ; Maximal functions
Publicat a: Publicacions matematiques, V. 48 N. 2 (2004) , p. 381-395, ISSN 0214-1493

DOI: 10.5565/PUBLMAT_48204_05


16 p, 142.6 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2006-03-13, darrera modificació el 2016-06-12



   Favorit i Compartir