Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/21992
Bilipschitz mappings with derivatives of bounded variation
Hencl, Stanislav (Charles University (Praga, República Txeca). Department of Mathematical Analysis)

Data: 2008
Resum: Let Ω ⊂ Rn be open and suppose that f : Ω → Rn is a bilipschitz mapping such that Df ∈ BVloc(Ω, Rn 2). We show that under these assumptions the inverse satisfies Df−1 ∈ BVloc(f(Ω), Rn 2).
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès.
Document: article ; recerca ; publishedVersion
Matèria: Functions of bounded variation ; Inverse
Publicat a: Publicacions Matemàtiques, V. 52 n. 1 (2008) p. 91-99, ISSN 0214-1493

Adreça original: http://www.raco.cat/index.php/PublicacionsMatematiques/article/view/10.5565-PUBLMAT_52108_04
DOI: 10.5565/PUBLMAT_52108_04
DOI: 10.5565/74465


9 p, 145.1 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2007-12-04, darrera modificació el 2017-05-24



   Favorit i Compartir