Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/28269
A characterisation of plane quasiconformal maps using triangles
Aramayona, Javier (University of Warwick (Gran Bretanya). Mathematics Institute)
Haïssinsky, Peter (Université de Provence (France))

Data: 2008
Resum: We show that an injective continuous map between planar regions which distorts vertices of equilateral triangles by a small amount is quasiconformal.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès.
Document: article ; recerca ; publishedVersion
Matèria: Planar quasiconformal maps ; Skewedness of triangles ; Conformal property
Publicat a: Publicacions Matemàtiques, V. 52 n. 2 (2008) p. 459-471, ISSN 0214-1493

Adreça original: http://www.raco.cat/index.php/PublicacionsMatematiques/article/view/10.5565-PUBLMAT_52208_10
DOI: 10.5565/PUBLMAT_52208_10
DOI: 10.5565/113445


13 p, 159.8 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2008-08-21, darrera modificació el 2017-05-24



   Favorit i Compartir