Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/36081
Correcció a l'article "analisi formalment recursiva".
Tomas, F.

Data: 1988
Resum: En l'article citat en el títol, publicat en aquesta mateixa revista [1], es demostren, basats en el formalisme AFR (aritmética formalment recursiva), els teoremes de Bolzano-Weierstrass [4 . 8, pp. 63-68] i els teoremes del máxim i del mínim i de Bolzano per a funcions contínues [5 . 9 i 5. 10, pp. 71-74]. Peró en les demostracions d'aquests teoremes s'utilitza sistemáticament, ja sigui de manera explícita o implícita, una forma del metateorema de minimització (p. 40) que no está justificada.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Català.
Document: article ; recerca ; publishedVersion
Publicat a: Publicacions Matemàtiques, V. 32 n. 2 (1988) p. 289-291, ISSN 0214-1493

DOI: 10.5565/PUBLMAT_32288_12


3 p, 79.7 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2009-04-22, darrera modificació el 2016-06-11



   Favorit i Compartir