Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/36141
On semifir monoid rings.
Cedó, Ferran (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 1989
Resum: We give a new condition on a monoid M for the monoid ring F[M] to be a 2-fir. Futhermore, we construct a monoid M that satisfies all the currently known necessary conditions for F[M] to be a semifir and that the group of units ofM is trivial, but M is not a directed union of free monoids.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès.
Document: article ; recerca ; publishedVersion
Publicat a: Publicacions Matemàtiques, V. 33 n. 1 (1989) p. 123-132, ISSN 0214-1493

DOI: 10.5565/PUBLMAT_33189_09


10 p, 238.7 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2009-04-24, darrera modificació el 2016-06-11



   Favorit i Compartir