Per citar aquest document: http://ddd.uab.cat/record/36336
Groupoïdes riemanniens
Gallego Gómez, Eduardo (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)
Gualandri, L. (Università di Bologna. Dipartimento di Matematica)
Rector, G. (Université Claude Bernard-Lyon I. Département de Mathematiques)
Reventós, Agustí (Universitat Autònoma de Barcelona. Departament de Matemàtiques)

Data: 1989
Resum: We propose a definition of a riemannian groupoid, and we show that the Stefan foliation that it induces is a riemannian (singular) foliation. We also prove that the homotopy groupoid of a riemannian (regular) foliation is a riemannian groupoid.
Drets: Tots els drets reservats.
Llengua: Anglès.
Document: article ; recerca ; publishedVersion
Publicat a: Publicacions Matemàtiques, V. 33 n. 3 (1989) p. 417-422, ISSN 0214-1493

DOI: 10.5565/PUBLMAT_33389_03


6 p, 137.4 KB

El registre apareix a les col·leccions:
Articles > Articles publicats > Publicacions matemàtiques
Articles > Articles de recerca

 Registre creat el 2009-04-30, darrera modificació el 2016-06-11



   Favorit i Compartir